Nie jest żadną tajemnicą, że banki stawiają wysokie wymagania swoim potencjalnym klientom i nie jest wcale tak łatwo otrzymać pozytywną odpowiedź na złożony wniosek o przyznanie kredytu. Cały proces wiąże się z wieloma nerwami i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Nie mówiąc już o szeregu najróżniejszych formalności, które czekają na osobę ubiegającą się o kredyt w wybranym banku. Znacznie łatwiej jest dostać pożyczkę przez Internet na konto. W przypadku instytucji pozabankowych możliwe jest uzyskanie wsparcia finansowego w przeciągu kilkunastu minut i to nawet bez wychodzenia z domu.

Bez wątpienia zaciągnięcie z tego typu ofert pożyczki przez Internet jest podwójną oszczędnością – czasu i pieniędzy. Formalności ograniczone są do minimum, a wnioski rozpatrywane są bardzo szybko. Na przelew również nie trzeba długo czekać. Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie swoich potrzeb i możliwości finansowych. Zasada jest taka, że jeśli nie stać nas na spłatę pożyczki, to po prostu nie zaciągajmy pożyczki. W przeciwnym razie wpakujemy się w jeszcze większe problemy i możemy wręcz popaść w spiralę zadłużenia, a to z kolei stawia nas już w bardzo złym położeniu. Przeglądając oferty firm pożyczkowych, należy zwrócić uwagę na to, ile dni mamy na spłatę chwilówki i ile dokładnie będzie ona nas kosztowała. Nie brakuje pożyczkodawców, którzy kusza atrakcyjną ofertą, która w rzeczywistości taka nie jest i przyjdzie nam w rezultacie słono przepłacić. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, to warto skorzystać z parady doradcy finansowego. Jeśli wybierzemy już firmę, w której chcemy pożyczyć pieniądze, to należy odwiedzić stronę internetową pożyczkodawcy w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Nie jest to jeszcze wniosek o pożyczkę, ale sposób na poinformowanie danej firmy o chęci jej zaciągnięcia. Formularze zgłoszeniowe są rozpatrywane niemalże w błyskawicznymi tempie i to niezależnie od pory dnia. Niektórzy pożyczkodawcy są do dyspozycji klientów nawet w godzinach nocnych, w weekend czy też w okresie świątecznym.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku o pożyczkę, co wymaga posłużenia się danymi zawartymi w naszym dowodzie osobistym. Potrzebne będą imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL i dane kontaktowe. Bardzo ważną kwestią jest dokładne przeczytanie całej umowy. Jeśli mamy jakiejś wątpliwości czy też czegoś nie rozumiemy, to należy się wstrzymać z jej podpisaniem. Najlepiej jest ją wówczas wydrukować i udać się do prawnika. W większości przypadków firmy pożyczkowe wymagają przelewu weryfikacyjnego w celu potwierdzenia zgodności danych na ich konto w wysokości symbolicznej złotówki.